წიგნი, რომ ერთ-ერთი ყველაზე გონივრული და ძვირფასი საჩუქარია აკაკი წერეთლის სახელობის ქალაქ საჩხერის N1 საჯარო სკოლაში კარგად ესმით, ამიტომ ლიტერატურულმა კლუბმა „წიგნომანმა“ წიგნის ჩუქების საერთაშორისო დღე ტრადიციულად ხალისით აღნიშნა.
კლუბმა განახორციელა ტრადიციადქცეული პროექტი - „აჩუქე წიგნი”.
როგორც სკოლაში გვეუბნებიან პროექტი ხელს უწყობს მოსწავლეებში წიგნისადმი ინტერესის გაღვივებას და წიგნიერების ხარისხის ამაღლებას.
პრეზენტაცია საინტერესოდ წარიმართა. ესწრებოდნენ მშობლები, პედაგოგები, დირექცია, მიწვეული სტუმრები საჩხერის ბიბლიოთეკიდან და სოსო წერეთლის მუზეუმიდან.
ღონისძიება მეტად საინტერესოდ წარიმართა და დამსწრეთა დიდი ინტერესი და მოწონება დაიმსახურა.
„უღრმესი მადლობა „წიგნომანებს“ ამ შთამბეჭდავი და ემოციებით სავსე წუთებისთვის, დიდი მადლობა ჩვენს მეგობრებს საჩხერის ბიბლიოთეკიდან და სოსო წერეთლის მუზეუმიდან, მადლობა მშობლებს თანადგომისათვის, მადლობა სკოლის დირექციასა და პედაგოგებს ხელშეწყობისა და დღევანდელი ემოციების გაზიარებისთვის“,- აღნიშნავს პედაგოგი ნანა ენუქიძე.