მაღლაკის N1 სკოლის მოსწავლეებმა შიშველთესლოვანი მცენარეების შესწავლისას, ტყის ხანძრების შესახებ, საინტერესო ინფორმაციები მოიძიეს
წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ მაღლაკის N1 საჯარო სკოლაში სასწავლო პროცესი აქტიურად მიმდინარეობს. პედაგოგები მოსწავლეებს მოტივაციის ამაღლებისა და სწავლისადმი ინტერესის გაღვივების მიზნით, პროექტებსა და აქტივობებით გაჯერებულ გაკვეთილებს სთავაზობენ.
ამჯერად, სკოლის მე-7 კლასში ბიოლოგიის (მასწავლებელი მარინე ფხაკაძე) გაკვეთილზე მოსწავლეებმა თემა - „შიშველთესლოვანი მცენარეები“ შეისწავლეს, რის შემდგომაც პედაგოგმა - მარინე ფხაკაძემ მათ 2017 წლის ზაფხულზე საქართველოში მომხდარი ტყის ხანძრების შესახებ ინფორმაციის მოძიება დაავალა.
მოსწავლეებმა აღნიშნულ საკითხზე მოძიებული საინტერესო ინფორმაციები ერთმანეთს გაუზიარეს და საჭირო ცოდნა მიიღეს.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, მოსწავლემ - თამარ ჩიქოვანმა საუკეთესო პრეზენტაცია - „ტყეებში გაჩენილი ხანძრების სტატისტიკა 2013-2017 წლებში, ასევე ხანძრით მოცული ფართობი - ბოლო ხუთ წელიწადში 255835 ჰა“ წარადგინა.
აღნიშნული გაკვეთილი საინტერესო და ინფორმაციული იყო.
მსგავსი პროექტები მოსწავლეებს გაკვეთილის უკეთ დამახსოვრებაში ეხმარება და მათ სწავლის მოტივაციას უმაღლებს.