წალკის მუნიციპალიტეტის დაბა ბედიანის საჯარო სკოლის მოსწავლეები სხვადასხვა სპორტულ აქტივობასა და შეჯიბრში მონდომებით მონაწილეობენ და წარმატებას აღწევენ.
ამჯერად, სკოლის მეათეკლასელი - გიორგი სანაია და მეთერთმეტეკლასელი - ირაკლი ეგრისელაშვილი უკვე მეორედ, საქართველოს ღია პირველობაზე, მძლეოსნობის ორ სახეობაში - ბირთვის კვრასა და 300-200 მ-ზე რბენში მონაწილეობდნენ.
აღსანიშნავია, რომ მოსწავლემ, გიორგი სანაიამ შეჯიბრში საპატიო, მე-4 ადგილი დაიკავა.
„მოსწავლემ მძლეოსნობის ფედერაციის მესვეურების აღფრთოვანება გამოიწვია, რომლებმაც აღნიშნეს დამწყები სპორტსმენის კარგი შედეგი და მიიწვიეს საქართველოს ნაკრების ვარჯიშებზე“, - ამბობს სკოლის წარმომადგენელი.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, ისინი მოსწავლისგან მომავალში საუკეთესო შედეგებს ელიან.
საქართველოს ღია პირველობას მძლეოსნობაში, მძლეოსნობის სასახლემ უმასპინძლა.
აღნიშნულ სპორტულ წამოწყებას სათავეში სპორტის მასწავლებელი, სირბილში საქართველოს 9 გზის ყოფილი ჩემპიონი გვანცა ჟორჟოლიანი უდგას.
სპორტი ადამიანების განვითარების საუკეთესო საშუალებაა. ასეთი აქტივობით სკოლა აძლიერებს მოსწავლეების მისწრაფებას სპორტული ცხოვრების გამრავალფეროვნებისა და პიროვნული წარმატებისაკენ.