ავლიპე ზურაბიშვილის სახელობის სიღნაღის საჯარო სკოლაში, წიგნიერების პოპულარიზაციას დიდი ყურადღება ექცევა, სკოლა ამ კუთხით აქტიურად მუშაობს და საინტერესო აქტივობებს აწყობს.
მათ შორის აღსანიშნავია, წიგნის კითხვის კვირეულის ფარგლებში, განხორციელებული გასვლითი ღონისძიება.
მე-6 კლასის მოსწავლეები საქალაქო ბიბლიოთეკას ესტუმრნენ. შეხვედრას დამრიგებელი ნინო ივანიშვილი ხელმძღვანელობდა.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, ბიბლიოთეკის მენეჯერი ლია ხატიაშვილი ბავშვებს ესაუბრა საქართველოს გამაერთიანებელი დიდი მეფის - დავით აღმაშენებლის ღვაწლის შესახებ. გააცნო მისი შეხედულებები სწავლა-განათლებაზე და მეფის წიგნისადმი დიდ სიყვარულს გაუსვა ხაზი.
ღონისძიება მიმდინარეობდა კითხვა- პასუხის რეჟიმში. ბოლოს კი მოსწავლეები საჯარო ბიბლიოთეკის მკითხველთა დიდი ოჯახის წევრები გახდნენ.
14 თებერვალს კი,  წიგნის ჩუქების საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით,  საქალაქო ბიბლიოთეკის მიწვევით, მოსწავლეები კვლავ სიხარულით ესტუმრნენ მათ.
მენეჯერმა ბავშვებს, სხვადასხვა წიგნებთან ერთად, სამახსოვროდ გადასცა აწგარდაცვლილი მეუღლის, ნიჭიერი პოეტის -  თენგიზ ბეჟაშვილის ლექსების კრებულები.
შეხვედრა ბავშვების მიერ შესრულებული სიმღერებით დასრულდა.