ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ძმაგულის საჯარო სკოლაში „დავითობისა“ და თბილისის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დაარსების 105 წლისთავისადმი მიძღვნილი სასკოლო ღონისძიება გაიმართა.
ღონისძიება მასწავლებლების - ქეთევან ტალახაძისა და ხათუნა ასლანიძის ხელმძღვანელობით ჩატარდა.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, მოსწავლეებმა ღონისძიების დაწყებამდე წუთიერი დუმილით თურქეთსა და სირიაში მიწისძვრის შედეგად დაღუპულებს პატივი მიაგეს.
ღონისძიების ფარგლებში, მოსწავლეებს შორის, დავითის ეპოქასთან დაკავშირებით, ვიქტორინა ჩატარდა, სადაც მათ შესაძლებლობები შესანიშნავად გამოავლინეს.
აღსანიშნავია, რომ მეფის სამოსი ბავშვებმა თავად გააკეთეს, რომლითაც შეიმოსნენ და საინტერესო სპექტაკლი დადგეს.
ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ შემდეგი მოსწავლეები: ლაშა გორგილაძე (მოირგო დავით აღმაშენებლის როლი), საბა მახარაძე, დავით მახარაძე, ანრი მახარაძე, ბაჩანა მახარაძე, გელა მუშამბაძე, ზურაბ ხოზრევანიძე, ლანა გორგილაძე, დიანა მახარაძე, ანა მახარაძე, სალომე ასლანიძე, მირანდა მახარაძე, რიმა მახარაძე, ხათუნა მახარაძე და  სულხან მახარაძე. მათ დამსწრე საზოგადოების დიდი მოწონება დაიმსახურეს.
მოსწავლე მალხაზ მახარაძე სიტყვით გამოვიდა და ლექსი ემოციურად წაიკითხა. ის დამსწრე საზოგადოებამ აპლოდისმენტებით დააჯილდოვა.
„სკოლის სახელით მადლობა გვინდა გადავუხადოთ ღონისძიებაში მონაწილე მოსწავლეებს“, - აღნიშნავს სკოლის წარმომადგენელი.