წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალი საყულიის საჯარო სკოლის 2020-2021 სასწავლო წლის წარჩინებული კურსდამთავრებული მონიკა ქალდანი კუთვნილი ვერცხლის მედალით დაჯილდოვდა.
მედალი და ვერცხლის მედალოსნის სერტიფიკატი კურსდამთავრებულს სკოლის წარჩინებით დამთავრებისთვის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსგან გადაეცა.
აღსანიშნავია, რომ  მედალოსანთა დაჯილდოების ცერემონიალი წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის მერიაში გაიმართა.
ოქროს და ვერცხლის მედალოსნებს მედლები და აკადემიური მოსწრების სერტიფიკატები წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის მერმა გენადი ბალანჩივაძემ, საკრებულოს თავმჯდომარემ თეიმურაზ ჭეიშვილმა და საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსმა მამუკა ჩხეტიანმა გადასცეს.
სკოლაში მონიკა ქალდანს წარმატებას კიდევ ერთხელ ულოცავენ და წინსვლას უსურვებენ.
„ახალი საყულიის საჯარო სკოლის დირექცია და სასკოლო საზოგადოება დიდი სიყვარულითა და სიამაყით ულოცავს ჩვენი სკოლის 2020-2021 სასწავლო წლის წარჩინებულ კურსდამთავრებულს - მონიკა ქალდანს ვერცხლის მედალს და უსურვებს ულევ წარმატებას“, - ვკითხულობთ მისალოც წერილში.