ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფელ საყუნეთის საჯარო სკოლაში სასწავლო წელი აქტიურად მიმდინარეობს. პედაგოგები მოსწავლეთა განვითარებასა და მოტივირებაზე ყოველდღიურად ზრუნავენ.
ამჯერად, მე-7 კლასის მოსწავლეებმა საგან მოქალაქეობაში სასწავლო თემა - ჯანსაღი ცხოვრების წესი, შეისწავლეს. რის შემდეგაც პროექტი - „ჯანსაღი კვება ჯანმრთელობის საფუძველია“, განახორციელეს.
მათ ჯანსაღი ცხოვრების წესისა და ჯანსაღი კვების პოპულარიზაციის მიზნით, მოაწყვეს „კულინარიული დუელი“ - დევიზით - „ჯანსაღი კვება არ ნიშნავს უგემური საჭმლის ჭამას“. პროექტში აქტიურად მონაწილეობდნენ მე-6, მე-7 კლასის მოსწავლეები, მშობლები და ეკოკლუბი. მოსწავლეები და მშობლები გადანაწილდნენ ორ ჯგუფად და ჯანსაღი კვების პრინციპების დაცვით, კერძები მოამზადეს.
აღსანიშნავია, რომ მოსწავლეებმა შესწავლილი თეორიული მასალა პრაქტიკაში გამოიყენეს.
აქტივობის ხელმძღვანელები ლელა გელაშვილი და ფატმან თაბუნიძე იყვნენ.
„აქტივობა ემსახურებოდა ორგანიზატორების მიერ დაგეგმილ მიზანს, რომელიც მოიცავდა სასკოლო საზოგადოების ყველა რგოლის აქტიურ ჩართულობას. სკოლის დირექცია მადლობას უხდის მოსწავლეებს, მშობლებს და ხელმძღვანელებს, პროექტში აქტიური მონაწილეობისათვის და წარმატებებს უსურვებს მომავალშიც“,- აღნიშნავენ სკოლაში.