„კლასთა შორის ასეთი ურთიერთობა საკმაოდ ნაყოფიერია“ -გუდაურის საჯარო სკოლის მე-11 კლასის მოსწავლეებმა უმცროსკლასელებს საინტერესო პრეზენტაცია წარუდგინეს
ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის სოფელ გუდაურის საჯარო სკოლაში სასწავლო წელი აქტიურად მიმდინარეობს.
ამჯერად, პედაგოგ ნაირა აფციაურის ხელმძღვანელობით, მე-11 კლასის მოსწავლეებმა დაწყებითი კლასების მოსწავლეებს მათ მიერ მომზადებული პრეზენტაცია აჩვენეს. მისი თემა „ალექსანდრე მაკედონელისა და იულიუს კეისრის შედარებითი დახასიათება“ იყო.
XI კლასის მოსწავლეებმა მოიძიეს დამატებითი წერილობითი მასალა. თავი კედლის გაზეთში მოუყარეს, სადაც ინფორმაციის გარდა, ნახატებიც განათავსეს. ასევე, ქვეყნების სიმბოლიკა და მმართველთა ატრიბუტიკა.
როგორც პედაგოგი ნაირა აფციაური აღნიშნავს, ღონისძიება საკმაოდ საინტერესოდ და ხალისიანად წარიმართა. პატარები კარგი მსმენელები აღმოჩნდნენ. პრეზენტაციის ბოლოს მეთერთმეტე კლასელებმა სთხოვეს მსმენელებს „კითხვების ყუთიდან“ ამოეღოთ შეკითხვები. ამან საკმაო ხალისი შემატა ღონისძიებას და რაც მთავარია, პატარები საკმაოდ გონივრულად სცემდნენ კითხვებს პასუხებს მოსმენილიდან.
„პროექტებით სწავლება ეროვნული სასწავლო გეგმის ერთ-ერთი პრიორიტეტული ნაწილია. ცხადია, მასწავლებლები ვცდილობთ, მოსწავლეები დაწყებითი კლასებიდანვე მივაჩვიოთ ამ ფორმატს.
ვთვლი, რომ კლასთა შორის ასეთი ურთიერთობა და ჩართულობა საკმაოდ ნაყოფიერია, უმაღლებს მოტივაციას და უფროსების მაგალითზე სწავლობენ პროექტებზე მუშაობის ზოგად სახეს“,- წერს ისტორიის მასწავლებელი ნაირა აფციაური.