„ჯანსაღი კვება“ - ალგეთის N3 სკოლის V კლასის მოსწავლეებს ქართულის, როგორც მეორე ენის მასწავლებელმა საინტერესო პროექტი შესთავაზა
16-02-2023
მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ალგეთის N3 საჯარო სკოლაში მოსწავლეებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას დიდი ყურადღება ექცევა. ამ მიზნით, პედაგოგები მოსწავლეებს მრავალფეროვან ღონისძიებებს სთავაზობენ.
მათ შორის, ალგეთის N3 საჯარო სკოლაში ქართულის, როგორც მეორე ენის მასწავლებელმა - ნანა მელიქიძემ 30 იანვრიდან 8 თებერვლის ჩათვლით V კლასში განახორციელა პროექტი - „ჯანსაღი კვება“.
მოსწავლეებმა დიდი ხალისით მოიძიეს ინფორმაცია სასარგებლო და არასასარგებლო საკვებთან დაკავშირებით და გააკეთეს პრეზენტაციები, ასევე შექმნეს თვალსაჩინოება და ნახატები კედლისთვის;
მეხუთეკლასელებმა სასარგებლო და მავნე საკვების შესახებ ბუკლეტებიც დაამზადეს და  მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს დაურიგეს.
როგორც პედაგოგი აღნიშნავს, პროექტებით სწავლება საინტერესოს და სახალისოს ხდის სწავლის პროცესს.
„პროექტებით სწავლებისას მოსწავლეთა მოტივაცია მნიშვნელოვნად იზრდება და პასუხისმგებლობის გრძნობა უორმაგდებათ.  ამ, საოცარ, პატარებს ძალიან მოსწონთ სიახლის შესწავლა, პრობლემების გადაჭრის გზების ძიება, საქმიანი და ენერგიული ფუსფუსი“, - აღნიშნავს ნანა მელიქიძე.