„ანა ფრანკი და სასტიკი ეპოქა“ - ეწერის საჯარო სკოლაში ჰოლოკოსტის მსხვერპლთა ხსოვნის დღესთან დაკავშირებით, კლასის საათი ჩატარდა
წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ეწერის საჯარო სკოლაში მასწავლებლები მოსწავლეებს, ცნობიერების ამაღლების მიზნით, საინტერესო აქტივობებს სთავაზობენ.
ამჯერად, მე-8 კლასში (ხელმძღვანელი - მთვარისა ფიფია) ჰოლოკოსტის მსხვერპლთა ხსოვნის დღესთან დაკავშირებით კლასის საათი - „ანა ფრანკი და სასტიკი ეპოქა“ ჩატარდა.
მოსწავლეებმა აღნიშნულ დღეს ჰოლოკოსტის მსხვერპლთა ხსოვნას პატივი მიაგეს. მათ დაგმეს ანტისემიტიზმის რასიზმის გამოვლინება და ნებისმიერი სხვა ფორმის შეუწყნარებლობა.
ასევე კლასში აღნიშნულ თემასთან დაკავშირებით დოკუმენტური ფილმის - „ჰოლოკოსტი, ანა ფრანკის ცხოვრების გზა“ ჩვენება მოეწყო. მოსწავლეები ფილმს დიდი ინტერესით უყურებდნენ, რომლის დასრულების შემდგომაც მოსაზრებები გამოთქვეს.
„ერთ-ერთ დოკუმენტურ ფილმში ერთი რესპოდენტი გაოცებული აცხადებს, როგორ აჰყვა საზოგადოება ჰიტლერის იდეოლოგიას. მოსწავლეები სწორედ ამან გააოცა, თუ როგორ უჭერდნენ ამ სისასტიკეს მხარს, როგორ გაბოროტდა საზოგადოება და მაინც, სიკეთე სძლევს ბოროტებას“, - გვიყვებიან სკოლაში.
კლასის საათს ესწრებოდნენ მოსწავლეები: ანი ქებაშვილი, ჯინო შონია, გიორგი ქარდავა, დიტო აბრალავა, ლუკა ქარდავა და დათა ფიფია. მათ ამ დღის შესახებ საჭირო ცოდნა და ინფორმაცია მიიღეს. ცნობიერება აიმაღლეს და დრო ნაყოფიერად გაატარეს.
აღსანიშნავია, რომ 27 იანვარი ჰოლოკოსტის მსხვერპლთა ხსოვნის დღეა. ნაცისტური რეჟიმისა და კოლაბორაციონისტების  ჩადენილ გენოციდს ჩვიდმეტი მილიონი ადამიანი, მათ შორის ექვსი მილიონი ებრაელი შეეწირა (ებრაელებს შორის იყო მილიონ- ნახევარი ბავშვი).