ოტია იოსელიანის სახელობის ქალაქ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლაში დაარსებიდან 140 წლისთავი აღნიშნეს.
ამ თარიღს მასწავლებელთა V კონფერენცია მიეძღვნა. მის მიმდინარეობაში ყველა დიდი მონდომებით ჩაერთო და ახალი ეროვნული სასწავლო გეგმის დანერგვა-განხორციელების პროცესში, სკოლათა თანამშრომლობის საუკეთესო მაგალითი უჩვენეს.
სკოლაში დამსწრე საზოგადოებასა და მონაწილეებს მადლობას უხდიან.
„საოცრად შთამბეჭდავი, კრეატიული, ღირშესანიშნავი, აკადემიური და დასამახსოვრებელი დღე - სკოლის დაარსებიდან 140 წლისთავისადმი მიძღვნილი მასწავლებელთა V კონფერენცია... მადლობა ყველას: ქალაქის ხელმძღვანელობას გენადი ბალანჩივაძეს, მამუკა ჩხეტიანს, თემურ ჭეიშვილს. მოწვეულ სწუმრებს საქართველოს სხვადასხვა კუთხიდან- ცირა ქობულაძეს, ცირა გულუას, მაია ჩაჩხიანს, თამარ ფანჩულიას, ირმა მესხორაძეს, ნათია დვალიშვილს, ქეთი ბობოხიძეს, მაყვალა რევიას, ნათია გულბიანს, ნარგიზ ფირცხალავას, ლილი ლელენიძეს და ჩვენი. სკოლის ყველა პედაგოგს ამ მშვენიერი და ისტორიული დღის შექმნისათვის, საუკეთესო პედაგოგიური პრაქტიკის გაზიარებისთვის. ეს იყო სკოლათა თანამშრომლობის საუკეთესო მაგალითი ახალი ეროვნული სასწავლო გეგმის დანერგვა-განხორციელების პროცესში, კიდევ ერთხელ უღრმესი მადლობა კონფერენციის მონაწილეებს, მსმენელებს და წყალტუბოს ქალაქისა და რესურსცენტრის ხელმძღვანელობას“,- ვკითხულობთ სკოლის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.