• პროფესიული განათლების პოპულარიზაცია და ხელმისაწვდომობა
• საჯარო სკოლების შესაძლებლობების გაძლიერება
• საჯარო სკოლებისა და პროფესიული კოლეჯების თანამშრომლობის ხელშეწყობა
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად ავტორიზებულ პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების განმახორციელებელ დაწესებულებებს. დაინტერესების შემთხვევაში, აღნიშნულმა დაწესებულებებმა პარტნიორ საჯარო სკოლასთან/სკოლებთან ერთად უნდა შეიმუშავონ და განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტები:
საკონკურსო განაცხადების მიღების ბოლო ვადაა 2019 წლის 8 აპრილი.
„სკოლის მოსწავლეებში პროფესიული უნარების განვითარების“ პროგრამაზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით, 2017-18 წლების მონაცემების გათვალისწინებით, საკონკურსო განაცხადების განხილვისას პრიორიტეტი მიენიჭება დანართში წარმოდგენილ რეგიონებს/მუნიციპალიტეტებს.
პროგრამაში ჩართვის მსურველ საგანმანათლებლო დაწესებულებებმა, საკონკურსო განაცხადების მომზადებისას უნდა იხელმძღვანელონ დანართში წარმოდგენილი გზამკვლევით.
კონკურსის ფარგლებში დაფინანსებული კურსების განხორციელება დაიწყება  2019 წლის შემოდგომის სემესტრში",- ნათქვამია სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.