ქობულეთის წმინდა კირიონ მეორის სახელობის მართლმადიდებლური სკოლა-გიმნაზიაში მოსწავლეებს მხატვრული ლიტერატურის სიყვარულს დაწყებითი კლასებიდანვე შთააგონებენ და პატარებს წიგნთან მეგობრობისკენ მოუწოდებენ.
სკოლა-გიმნაზიაში წიგნის ხმამაღლა კითხვის საერთაშორისო დღე საინტერესოდ აღინიშნა.
გიმნაზიის მე-2ა კლასის მოსწავლეებმა, პედაგოგ სოფიო ოქროპირიძის ხელმძღვანელობით, განსაკუთრებული, თბილი და შემეცნებითი აქტივობა მოაწყვეს.
მოსწავლეები ერთმანეთს აცნობდნენ თავიანთ საყვარელ წიგნებს, ხმამაღლა კითხულობდნენ საინტერესო ამონარიდებს და ამავე დროს ერთობლივად განიხილავდნენ ლიტერატურულ პერსონაჟებსა და ისტორიებს.
როგორც სკოლაში აღნიშნავენ, აქტივობის მიზანი იყო წიგნის სიყვარულის გაღვივება, კითხვის უნარების განვითარება და იმის შეგრძნება, რომ წიგნი საუკეთესო მეგობარია. ეს დღე სავსე იყო ბავშვური სიცილით, ინტერესით და ცოდნის მიღების სურვილით.
„ვამაყობთ ჩვენი პატარა მკითხველებით, რომლებიც გვიმტკიცებენ, რომ კითხვა არის ცოდნის, წარმოსახვის და წარმატებისკენ მიმავალი ყველაზე ლამაზი გზა“,- აღნიშნავენ სკოლაში.