ქუთაისის N37 საჯარო სკოლის მე-2 კლასელებმა წიგნის საჯაროდ კითხვის მსოფლიო დღე ხალისით აღნიშნეს.
მე-2, მე-2, მე-2 კლასის მოსწავლეებს, დამრიგებლებმა - თამარ ბერაძემ, როენა სირბილაძემ და ინგა ბიბიჩაძემ წიგნთან მეგობრობისკენ მოუწოდეს.
„წიგნი ტკბილია, ვითარცა თაფლი და პატიოსანი, ვითარცა ოქრო მრავალი” -ეს ერთი ფრაზაც კი ნათლად ასახავს მის სასიცოცხლო მნიშვნელობას; წიგნი ხომ მხოლოდ ტკბილი საკითხავი ან ძვირფასი ნივთი არ არის - ცოცხალი ენერგიაა, რომელიც ადამიანის სულს აშენებს, ყველაზე ერთგული მეგობარია, დიდ ცოდნას გვჩუქნის და სიკეთეს გვასწავლის. როცა წიგნს ვკითხულობთ, ჯადოსნურ სამყაროში ვმოგზაურობთ და უფრო ჭკვიანები ვხდებით“,- შეახსენეს პედაგოგებმა მოსწავლეებს.
​მეორე ა, ბ, გ კლასის მოსწავლეებმა კი ჯადოსნური და მხიარული განწყობა შექმნეს წიგნის კითხვის მსოფლიო დღესთან დაკავშირებით.
პატარებისთვის საინტერესო ვიქტორინა მოეწყო, რომელიც მეტად საინტერესოდ და სახალისოდ წარიმართა და მოსწავლეები წიგნის ჯადოსნურ სამყაროში ამოგზაურა