ქუთაისის N41 ფიზიკა - მათემატიკის საჯარო სკოლის მოსწავლე დავით თათვიძემ ჭადრაკში საქართველოს ჩემპიონატზე 9 ტურიდან 8 მოიგო
30-05-2024
ანდრია რაზმაძის სახელობის ქალაქ ქუთაისის N41 ფიზიკა - მათემატიკის საჯარო სკოლის მოსწავლეები გატაცებულები არიან ჭადრაკით და ამას მათი წარმატებებიც მოწმობს.
ამჯერად, სკოლა დიდი სიამაყით გვიზიარებს მე-5 კლასის მოსწავლე დავით თათვიძისა და გაბრიელ გაბადაძის მიღწევას. გაბრიელის წარმატებაზე უკვე ვისაუბრეთ, მან დამსახურებული პირველი ადგილი მოიპოვა.
24 მაისს, ბათუმში ჩატარებულ საქართველოს 33-ე ჩემპიონატში, 12 წლამდე ჭაბუკთა შორის, დავითმა 9 ტურიდან 8 მოიგო, ერთი ყაიმით დაამთავრა და მხოლოდ კოეფიციენტით დაუთმო პირველ ადგილზე გასულ გაბრიელს.
აღსანიშნავია, რომ გაბრიელის დამრიგებელი სოფო ივანიაძე გახლავთ, რომლიც მისი წარმატებით განსაკუთრებით ამაყობს, სკოლამ კი, მას მომავალი გამარჯვებები უსურვა.