ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩხორიის საჯარო სკოლის მოსწავლეები სხვადასხვა კონკურსსა და პროექტში მონდომებით ერთვებიან.
ამჯერად, სკოლის მოსწავლეები ფოტომარათონში - „კადრის ფესტივალი“ მონაწილეობდნენ. ფოტოკონკურსი მოსწავლე-ახალგაზრდობის სასახლის, ბოტანიკური ბაღისა და საინფორმაციო პლატფორმა - „ჩემი მედიასახლის“ ინიციატივით ჩატარდა.
ჟიურის წევრებმა გამარჯვებულები სხვადასხვა ნომინაციაში გამოავლინეს.
„დღის მხატვრული ფოტოს“ გამარჯვებული სკოლის მე-9 კლასის მოსწავლე - ანასტასია მიქავა გახდა, ხოლო ნომინაციაში - „საუკეთესო პეიზაჟი“ მეცხრეკლასელმა გიგი შუკვანმა გაიმარჯვა. მათ ფულადი პრიზი - 100-ლარიანი ვაუჩერი და დიმპლომები გადაეცათ.
გამარჯვებული მოსწავლეები ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერმა, მერის მოადგილეებმა და ბოტანიკური ბაღის დირექტორმა დააჯილდოვეს.
ასევე, ფესტივალში მონაწილეობისათვის დიპლომები გადაეცათ: მე-9 კლასის მოსწავლეებს: მურმან ძიგუას, ანანო თორდიას, ირაკლი ზაქარაიას და ირაკლი გოგილაშვილს.
„ჩხორიის საჯარო სკოლის დირექცია ულოცავს აღნიშნულ მოსწავლეებს, მათ ხელმძღვანელს - მაია არახამიას პროექტში მიღწეულ წარმატებებს და მადლობას უხდის ზუგდიდის მოსწავლე-ახალგაზრდობის სასახლის თანამშრომლებს პროექტის ორგანიზებისათვის, ასევე მოსწავლეთა ნიჭისა და შემოქმედებითი უნარების განვითარების ხელშეწყობისა და წახალისებისათვის. ასევე, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერიასა და ბოტანიკური ბაღის ადმინისტრაციას“, - აღნიშნავეს სკოლაში.
სკოლა მოსწავლეთა წარმატებას ყოველთვის უჭერს მხარს.