„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს „რუსთავის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით რუსთავის N5 საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას ქალაქ რუსთავის მერი ირაკლი ტაბაღუა, მერის მოადგილე გოჩა ლორია, რესურსცენტრის უფროსი თამარ ხეჩიკაშვილი, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის რუსთავის ეტალონ მოსწავლეს“, მარი ბრეგვაძეს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ რუსთავის N20 საჯარო სკოლას კი - დიპლომი „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის.
რუსთავის „ეტალონში“ პროექტის ავტორ გოჩა ტყეშელაშვილს თანაწამყვანობას ქალაქის მერი ირაკლი ტაბაღუა უწევს და ნიჭიერ მოსწავლეებს სტუმრებთან ერთად ამხნევებს.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „რუსთავის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.