„სკოლა ჩემთვის მეორე ოჯახია, ის ალაგია, რომლის წარმატებისთვის მუდმივად ვიღწვი“ - წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის დირექტორი ფაქიზო ფანჩულიძე-კუჭავა
ოტია იოსელიანის სახელობის ქალაქ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლა დირექტორ ფაქიზო ფანჩულიძე-კუჭავასთვის​ მეორე ოჯახია, რომლის წარმატებისთვის ძალ-ღონეს არ იშურებს. მოსწავლეთა და პროფესიის სიყვარულით გულანთებული სასკოლო საზოგადოების კეთილდღეობაზე დაუღალავად ზრუნავს  და განათლებული მომავალი თაობის აღზრდის კეთილშობილურ საქმეს სამაგალითოდ ემსახურება.
etaloni.ge-ს ბლიც-კითხვებს წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის დირექტორი ფაქიზო ფანჩულიძე-კუჭავა პასუხობს.
- სკოლის წარმატება ჩემთვის ასოცირდება პირად ბედნიერებასთან და ჩემს გუნდთან ერთად უდიდესს სიხარულთან. სკოლა ჩემთვის მეორე ოჯახია, ის ალაგია, რომლის წარმატებისთვის მუდმივად ვიღწვი, ამიტომაც სკოლის წარმატება ნიშნავს იმ მიზნის მიღწევას, რომლისთვისაც ღირს სიცოცხლე!
- მამა ჩემთვის ყველაზე დიდი მეგობარი და ანგარიშგასაწევი პიროვნება იყო. ამიტომაც ხშირად მარიგებდა, განსაკუთრებით მაშინ, როცა დირექტორი გავხდი, რომ თანამშრომლებს უნდა ვყვარებოდი, რომ უფროსებისთვის, ასაკოვანთათვის პატივი მეცა და მეც მუდამ ვცდილობ მახსოვდეს მამის ეს დარიგება.
-აბიტურიენტებს ვურჩევდი...
- აბიტურიენტებს ვურჩევდი საგამოცდო დროის ეფექტურ გამოყენებას, სულიერ სიმშვიდეს და თავიანთი ცოდნისა და შესაძლებლობების მაქსიმალურ წარმოჩენას.
- ახალ თაობისთვის მნიშვნელოვანია ცოდნის შეძენა, უნარების გამომუშავება, ღირებულებების ჩამოყალიბება-პატივისცემა, ნებისმიერი გამოწვევის წარმატებით გადალახვა, პატრიოტიზმის გრძნობა და მაღალი მოქალაქეობრივი შეგნება.
- მოსწავლის სიყვარული ნიშნავს მომავლის, ხვალინდელი დღის სიყვარულს.
- პატარებს - ჰარიეტ ბიჩერ სტოუს „ბიძია თომას ქოხის“ წაკითხვას ვურჩევდი, თინეიჯერებს მალალა იუსაფზაის - „მე ვარ მალალა“ და ზრდასრულებს - გურამ ფანჯიკიძის „აქტიური მზის წელიწადი“.
- საკუთარ თავს ვუსურვებდი ჯანმრთელობას, ოჯახის წევრთა კარგად ყოფნას, პროფესიულ საქმიანობაში ულევ წარმატებას და კეთილდღეობას.