ქვეყანაში შექმნილი მდგომარეობის გათვალისწინებით, ახალციხის მუნიციპალიტეტის გურკელის საჯარო სკოლა არდადაგების გახანგრძლივების პირველივე დღიდან ონლაინ რეჟიმში მუშაობს როგორც პედაგოგებთან და მოსწავლეებთან, ასევე მშობლებთან.
„შეიქმნა კლასების დახურული ჯგუფები, როგორც მოსწავლეებისათვის, ასევე მშობლებისათვის. კომუნიკაციისათვის ვიყენებთ ელ.ფოსტას, „მესენჯერ -ჩატს“. დისტანციური სწავლებისთვის შევქმენით ვირტუალური საკლასო სივრცეები Teams პლატფორმით, სადაც წინასწარ შედგენილი განრიგის მიხედვით მიმდინარეობს როგორც ონლაინ გაკვეთილები, ასევე საინტერესო რესურსების და დავალებების მიწოდება ჩვენი მოსწავლეებისთავის.
ყოვედღიურად ხდება მასწავლებლების მხრიდან ინდივიდუალური უკუკავშირის მიცემა, ასევე ინდივიდუალურად უგზავნიან მოსწავლეები მასწავლებლებს აქვე ვითვლისიწინებთ, თუ ვინმეს არ აქვს წვდომა ინტერნეტთან, ყოვედღიურად მზად არიან მასწავლებლები, გვქონდეს სატელეფონო კომუნიკაცია. აღნიშნული საკომონუკაციო საშუალებებით ინდივიდუალური საჭიროებიდან გამომდინარე მასწავლებლები მიაწოდებენ მასალებს როგორც საგნობრივ ჭრილში, ასევე გამჭოლი კომპეტენციების გასავითარებლად, მაგალითად: საკითხავი ლიტერატურა“,-აღნიშნულია სკოლის ინფორმაციაში.