დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ სამთაწყაროს საჯარო სკოლაში სასწავლო პროცესი სხვადასხვა საინტერესო აქტივობითაა დატვირთული.
ამჯერად, პედაგოგ მარიამ ტაბატაძის სადამრიგებლო II კლასში, კომპიუტერული ტექნოლოგიების გაკვეთილზე, მასწავლებელმა ეკატერინე ჩიტაურმა პროექტი - „ჩემი პირველი პრეზენტაცია“, განახორციელა.
მოსწავლეები სახის კომპიუტერსა თუ ტელეფონში საგანმანათლებლო თამაშებს გაეცნენ. როგორც სკოლაში აღნიშნავენ, აღმოჩნდა, რომ კლასის უმეტესობა Minecraft-ს თამაშობს, რომელიც მოსწავლეებში ძალიან ბევრ უნარს ავითარებს. კერძოდ, პროგრამირება გამოთვლით აზროვნებას ავითარებს, ბავშებს პრობლემების გადაჭრას ასწავლის და შემოქმედებით თავდაჯერებულობას ზრდის.
მოსწავლეებმა თაბახის ფურცელზე შექმნეს თამაშები, რომლებსაც თვითონ თამაშობენ. წარმოადგინეს ის მოწყობილობები, რომლითაც სარგებლობენ. აღნიშნეს, რომ კომპიუტერის გამოყენებასთან დაკავშირებით გარკვეული წესების ცოდნა აუცილებელია. მათ ნამუშევრები ხალისითა და ინტერესით წარადგინეს.
„გადამდებია მათი ეს ემოცია, ცოდნა, სიხარული და სიყვარული, რომელიც ყველა მასწავლებელს ღიმილს გვრის მომღიმარი მოსწავლის დანახვისას, რომელმაც თავისი ნამუშევარი და ცოდნა ასეთი ხალისით გადმოცა. ეს ხომ მათი პირველი პრეზენტაცია იყო.
წარმატებებს ვუსურვებთ ჩვენს მოსწავლეებს, მასწავლებელს და სკოლას. გისურვებთ მრავალი პროექტის განხორციელებას“,- აღნიშნავენ სკოლაში.