ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ განახლების საჯარო სკოლის მოსწავლეებს აშშ-ის საელჩოს მხარდაჭერით განხორცილებულ ვიქტორინაში წარმატებას მიაღწიეს.
აღნიშნულ პროექტში სულ სკოლის 8 მოსწავლე მონაწილეობდა, მათგან ერთმა - ბექა პაქსაძემ გაიმარჯვა და საჩუქრად მობილური ტელეფონი გადაეცა. დანარჩენ 7 მოსწავლეს წარმატებული პროექტისთვის სერტიფიკატები, ხოლო სკოლას მადლობის სიგელი გადაეცა.
სკოლა ამაყობს მოსწავლეების მიღწევებით და მათ ამ დიდ წარმატებას ულოცავს.
„2021 წლის აპრილში რონდელის ფონდმა აშშ-ის საელჩოს მხარდაჭერით განახორციელა პროექტი, რომელიც ითვალისწინებდა საგანმანათლებლო აქტივობებს ახალგაზრდებისათვის. პროექტის ფარგლებში ხულოს მუნიციპალიტეტის 18  საჯარო სკოლის მოსწავლეთათვის ჩატარდა  ვიქტორინა, ჩვენი სკოლიდან 8 მოსწავლე მონაწილეობდა. მათგან ერთმა მოსწავლემ ბექა პაქსაძემ მოიპოვა გამარჯვება და პრიზად გადაეცა მიბილური ტელეფონი- Samsung A022G. შვიდ მოსწავლეს პროექტში - „თემის ახალგაზრდების ჩართულობა პანკისსა და ხულოში“, მონაწილეობისათვის გადაეცათ სერთიფიკატები, ხოლო სოფელ განახლების საჯარო სკოლას გადაეცა მადლობის სიგელი.
გილოცავთ ბავშვებო, ესოდენ დიდ მიღწევებს და შემდგომ წარმატებებს გისურვებთ..
მადლობას ვუხდით პროექტის ორგანიზატორებს.
პანდემიის გამო კი სერთიფიკატების გადაცემა ახლა მოხერხდება საზეიმო ვითარებაში სკოლის დირექტორის მიერ“,- წერია სკოლის მიერ გავრცელებულ ინფორმაცაში.