საქართველოში ჰაერის ტემპერატურა მკვეთრად მოიმატებს 27 ივლისიდან და თვის ბოლომდე კარგი ამინდები შენარჩუნდება. თუმცა, ამინდები არამდგრადი იქნება აგვისტოს დასაწყისში. ამის შესახებ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მოკლევადიანი პროგნოზების სამმართველოს უფროსმა, დოდო გვაზავამ etaloni.ge-სთან საუბრისას განაცხადა.
„დღეს განსაკუთრებით დასავლეთ საქართველოს რაიონში იწვიმებს, ზოგან ელ-ჭექია მოსალოდნელი, ჩრდილო მთიან რაიონებში კი ძლიერი წვიმაა მოსალოდნელი. ღამის საათებშიც შენარჩუნდება მსგავსი ამინდი და ხვალ ინტენსივობა შემცირდება და დღის მეორე ნახევრიდან გამოიდარებს თვის ბოლოს ჩათვლით. 27-დან 31 ივლისის ჩათვლით, ჰაერის ტემპერატურა მოიმატებს, განსაკუთრებით მაღალი ტემპერატურა - 31-35 გრადუსი იქნება 30-31 ივლისს დაბლობ რაიონებში. 27 ივლისიდან გამოიდარებს სანაპირო რეგიონებში. ძალიან მაღალ სიცხეებს არ ვვარაუდობთ. ამასთან, არამდგრადად იწყება აგვისტოც. დაბალი ტემპერატურა არ იქნება, თუმცა, ვფიქრობთ, რომ არამდგრადი იქნება. უკეთეს ამინდებს ველით აგვისტოს შუა რიცხვებიდან და ვნახოთ როგორ იქნება“, - განაცხდა დოდო გვაზავამ.