„ინგლისურენოვანი შეტყობინება მივიღეთ, რომ სკოლაში ასაფეთქებელი ნივთიერება იყო“ -სკოლის დამფუძნებელი etaloni.ge-სთან დეტალებზე საუბრობს
18-03-2024
ბათუმში, კერძო სკოლა „პროგრესში“ ნაღმის არსებობის შესახებ შეტყობინება ცრუ აღმოჩნდა. როგორც ETALONI.GE-ს უმაღლესი ქართულ-ამერიკული სკოლა „პროგრესის” დამფუძნებელმა ნინო ჩიკვაშვილმა განუცხადა, ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება დაწყებულია, სასწავლო პროცესი კი ხვალიდან, 19 მარტიდან ჩვეულ რიჟიმში განახლდება.
როგორც ნინო ჩიკვაშვილმა გვითხრა, რამდენიმე საათის წინ სკოლის ელექტრონულ ფოსტაზე შევიდა უცხოენოვანი შეტყობინება, რომელშიც აღნიშნული იყო რომ შენობაში ბომბი იყო დამონტაჟებული. აღნიშნული ინფორმაციის ნახვის შემდგომ უსაფართხოების მიზნით სკოლაში გამოცხადდა ევაკუაცია და გამოიძახეს შესაბამისი სამსახურები.
„შემოწმება დასრულებულია, არაფერი აღმოჩნდა, თავიდანვე ვფიქრობდით, რომ ცრუ განცხადება იყო, თუმცა უსაფრთხოების მიზანებიდან გამომდინარე ევაკუაცია გამოვაცხადეთ და შესაბამისი სპეციალისტები გამოვიძახეთ. სკოლა უსაფრთხოა, სწავლა ხვალიდან ჩვეულ რეჟიმში განახლდება.
აღნიშნული ფაქტის გამო გამოზიება დაწყებულია და იმედია მიაგნებენ შესაბამის პირს. მეილზე მოვიდა ინგლისურენოვანი შეტყობინება, სადაც ეწერა რომ სკოლაში ბომბი იყო... ძალიან ცუდია ასეთი ფაქტები რომ ხდება, იმედი მაქვს გამოძიების შედეგად გამოავლინდება დამნაშავე“, - განაცხადა სკოლის დამფუძნებელმა.