თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ ჯვარას საჯარო სკოლაში სასწავლო წელი აქტიურად მიმდინარეობს. მასწავლებელთა ხელმძღვანელობით, სკოლაში, არაერთი საინტერესო ღონისძიება იმართება, რომელებშიც ბავშვები დიდი მონდომებით მონაწილეობენ.
ამჯერად, სკოლაში საშემოდგომო ღონისძიება ჩატარდა, სადაც ბავშვებმა მრავალფეროვანი და საინტერესო ნომრები წარადგინეს.
„სასიამოვნო განწყობით აღფრთოვანებული ყველა მოსწავლე, მასწავლებელი და მშობელი შემოდგომას ემშვიდობება“, - გვიყვებიან სკოლაში.
სკოლის გარემო მოსწავლე-მასწავლებლებმა შთამბეჭდავად „შემოდგომის ფერებში“ მორთეს, რამაც იქ მყოფ თითოეულ ადამიანს განწყობა კიდევ უფრო აუმაღლა.
„სხვადასხვა პეიზაჟი, ხილ-ბოსტნეული, ხეხილის ბაღის ინსცენირება, აგუზგუზებული ბუხარი და ბუხრის წინ საინტერესო აქტივობებით დატვირთული გარემო ერთობ სახალისო გრძნობას აღვიძებს“, - აღნიშნავენ სკოლაში.
ბავშვებმა აღნიშნულ ღონისძიებაზე, როგორც გვიყვებიან, ჩურჩხელებიც ამოავლეს და თათარა საკუთარი ხელით მოადუღეს.
აქტივობაში ისინი დიდი ენთუზიამით ჩაერთნენ.
სკოლაში მასწავლებლებს, მოსწავლეებსა და მშობლებს აღნიშნული დღისთვის მადლობას უხდიან.
„ბედნიერი შობა ახალი წელი გეზეიმოთ ასე მშვენივრად და ლამაზად, როგორც ეს ღონისძიება ჩაატარეთ. ვამაყობ თქვენით ჩემო კოლეგებო, აღსაზრდელებო და მშობლებო“, - ამბობენ სკოლაში.