აფხაზეთის N10 საჯარო სკოლის მოსწავლეები - ლიზი გორდულაძე, ლუბა ფაცაცია, ქრისტინე ოთხოზორია, ბექა ყალიჩავა, ქრისტინე იზორია, დავით ჯაკობია, პაატა იზორია, ნიკოლოზ ხორავა, რაულ შენგელია და ალექსანდრე ჯიქია საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატ​ „ეტალონში“ მონაწილეობისთვის დაჯილდოვდნენ.
აფხაზეთის ა/რ დისტანციური კონკურსის მონაწილეებს სიგელები გადაეცათ, კონკურსის მეორე ეტაპში წარმატებული მონაწილეობისთვის კი ქრისტინე ოთხოზორიამ, რაულ შენგელიამ, ლუბა ფაცაციამ, ბექა ყალიჩავამ, პაატა იზორიამ და ქრისტინე იზორიამ ოქროს სიგელები დაიმსახურეს.
12 ოქტომბერს საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი „ეტალონი“ დისტანციურ რეჟიმში აფხაზეთის ა/რ მოსწავლეებისთვის ჩატარდა. ინტელექტუალურ კონკურსში აფხაზეთის ა/რ სკოლების მე-8, მე-9, მე-10 და მე-11 კლასის მოსწავლეები ჩაერთნენ.
ინტელექტ-ჩემპიონატში მონაწილე ყველა მოსწავლე „ეტალონის“ სპეციალური ონლაინ სიგელით დაჯილდოვდა.
კონკურსის პირველი ეტაპის შედეგების მიხედვით შეირჩა 61 მოსწავლე, რომლებიც ერთმანეთს „აფხაზეთის ა/რ ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულისთვის შეეჯიბრებიან. კონკურსის II ეტაპი 13 ოქტომბერს 10:00 საათიდან 16:00 საათამდე კვლავ დისტანციურ რეჟიმში იმართება.