თეიმურაზ ჯორბენაძის სახელობის ქალაქ ქობულეთის N3 საჯარო სკოლის პედაგოგ ლალი აბაშიძეს პროფესიულ საქმიანობაში მიღწეული წარმატებისთვის მადლობის სიგელი გადაეცა.
მას სიგელი აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ მასწავლებლის საერთაშორისო დღეს გადასცა. სულ აჭარის 65 პედაგოგი დაჯილდოვდა.
აღსანიშნავია, რომ პედაგოგთა შერჩევის დროს ერთ-ერთ კრიტერიუმი სასკოლო ოლიმპიადებში მათი მოსწავლეების მიერ მიღწეული წარმატება და სასკოლო-საგანმანათლებლო საქმიანობაში პედაგოგების აქტიურობა და ჩართულობა იყო.
სკოლა ულოცავს პედაგოგს ამ დიდ წარმატებას და კარიერულ წინსვლას უსურვებს.
„განუზომელია მასწავლებლის როლი და დამსახურება მომავალი თაობების აღზრდის საქმეში. ნებისმიერი სფეროს თუ დარგის განვითარებისთვის, ქვეყნის წინსვლისთვის უდიდესი მნიშვნელობა სწორედ პედაგოგების  თავდაუზოგავ შრომას ენიჭება.
ქობულეთის N3 საჯარო სკოლა ამაყობს თავისი მასწავლებლების პროფესიონალიზმით და მიღწეული წარმატებებით.
ვულოცავთ პედაგოგ ლალი აბაშიძეს პროფესიულ საქმიანობაში მიღწეული წარმატებების ღირსეულ დაფასებას, ვუსურვებთ ახალ-ახალ წარმატებებს და არაერთი სასახელო თაობის აღზრდა-დაფრთიანებას“,- წერს სკოლა.