ეტალონი, სსიპ ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჭაბუკიანის საჯარო სკოლა
''ლაგოდეხის ეტალონი მოსწავლის’’ გამოვლენას ყველა მოუთმენლად ველოდებით'' - ლაგოდეხში ინტელექტ-შეჯიბრის შესარჩევი ტური ჩატარდა
02-10-2017
ლაგოდეხში ''ეტალონის'' პირველი ტურის ორგანიზებაში, ლაგოდეხის გამგეობა, მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლი და მისი დირექტორი მანანა გოზალიშვილი,  რესურსცენტრთან და სკოლების წარმომადგენლებთან ერთად იყო ჩართული.
ტესტირების დღესთან დაკავშირებით, ლაგოდეხის ყველა სკოლა წინასწარ იყო ინფორმირებული.
ლაგოდეხის მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლის დირექტორი მანანა გოზალიშვილი:
"მეხუთე წელია ვატარებთ ‘’ეტალონს’’. ინტელექტ-შეჯიბრი ნიჭიერი და კრეატიული მოსწავლეების გამოვლენას უწყობს ხელს. ძალიან კმაყოფილები არიან მოსწავლეებთან ერთად მასწავლებლები და მშობლები. ‘’ლაგოდეხის ეტალონი მოსწავლის’’ გამოვლენას ყველა მოუთმენლად ველოდებით.''
ჭაბუკიანის სკოლის დირექტორი ნათელა არაბული:
''ეტალონის'' შესარჩევი ტური საინტერესოდ ჩატარდა. ბავშვებისა  და მშობლების მხრიდან დიდი დაინტერესება გამოიწვია. შედეგები ჯერჯერობით არ ვიცით. მცირერიცხოვანი კონტიგენტი გვყავს. მიუხედავად ამისა, ყველა აქტიურად ჩაერთო. მოსწავლეებს თავიანთი ცოდნის გამოვლენის შესაძლებლობა მიეცათ. ეს კი ძალიან მნიშვნელოვანია.''