„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს „ქუთაისის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით, ქუთაისის ოპერის თეატრში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას ქალაქ ქუთაისის მერი გიორგი ჭიღვარია, იმერეთის გუბერნატორის მოადგილე იოსებ ხახალეიშვილი, ქუთაისის კულტურულ სახელოვნებო, საგანმანათლებლო გაერთიანების მმართველი ვაჟა ჯუღელი, ქუთაისის რესურსცენტრის უფროსი მაია ცქიტიშვილი, საგანმანათლებლო სექტორის წარმომადგენლები, სკოლის დირექტორები და პედაგოგები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის, „ოქროს ფონდის“ წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი, 2018-2019 სასწავლო წლის  „ქუთაისის ეტალონი მოსწავლის“ მარიამ სირბილაძის მშობლიურ ქუთაისის N12 საჯარო სკოლას გადასცა.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „ქუთაისის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას. „ეტალონი“ 2019-2020 სასწავლო წელს საქართველოს ყველა ქალაქსა და მუნიციპალიტეტს ესტუმრება და „ეტალონ მოსწავლეებს“ ადგილზევე გამოავლენს.
ქუთაისის მოსწავლეთა საყურადღებოდ
„ეტალონი საუკეთესო ხიდია განათლებასა და განათლებით დაინტერესებულ მოსწავლეებს შორის“ - ქუთაისი ინტელექტ-ჩემპიონატის II ტურისთვის ემზადება