წითელას ეპიდაფეთქების გამო, სკოლებში სასწავლო პროცესი ჯერჯერობით არ გადაიდება.
როგორც განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა განაცხადა, სასწავლო პროცესი ორშაბათს დაიწყება, თუმცა, თუ  კონკრეტული ნაბიჯის გადადგმა გახდება საჭირო, საზოგადოებას ეცნობება.
„ძალიან აქტიურ კავშირში ვართ შესაბამის ორგანიზაციებთან. დღესაც გავეცით რეკომენდაციები, სკოლებში შესაბამისი ღონისძიებების გასატარებლად. ორშაბათს სასწავლო პროცესი დაიწყება, მაგრამ ჩვენ საათობრივ რეჟიმში ვიქნებით ჩართულები სკოლებთან და შესაბამის უწყებებთან, თუ რაღაც ჩარევა იქნება საჭირო ან საფრთხე გაჩნდება, წამიერად ვართ მზად ნებისმიერი გადაწყვეტილების მისაღებად.
გვესმის, რომ განათლება და სწავლა ძალიან მნიშვნელოვანია, მაგრამ ასევე ძალიან მნიშვნელოვანია ბავშვების ჯანმრთელობა. წითელას შეეხება ეს თუ ვირუსული გრიპის გააქტიურებას, ყოველდღიურ რეჟიმში დავაკვირდებით მოვლენებს, თავადაც ვივლით სკოლებში და თუ რაღაც კონკრეტული ნაბიჯის გადადგმა გახდება საჭირო, საზოგადოებას უსწრაფესად გავაგებინებთ“, – განაცხადა მიხეილ ბატიაშვილმა.