ქუთაისის N12 საჯარო სკოლაში პროფესიული ორიენტაციისა და კარიერული დაგეგმვის პროგრამის ფარგლებში გაფართოებული შეხვედრა გაიმართა.
სკოლაში სტუმრად იმყოფებოდნენ ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები - კახა კუპატაძე (ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი), მარიამ როდონაია (მედიცინის ფაკულტეტის კლინიკური დეპარტამენტის სპეციალისტი - სტუდენტი-ტუტორი), მირანდა ბეჭვაია (ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის სპეციალისტი - ხარისხის განვითარების ცენტრის ავტორიზაციის სტუდენტ-ექსპერტი) და სოფიო იდაძე (იურისტი -ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის სპეციალისტი - ხარისხის განვითარების ცენტრის ავტორიზაციის სტუდენტ-ექსპერტი).
შეხვედრა კითხვა-პასუხის ფორმატით წარიმართა. მოსწავლეებმა სპეციალობებთან და უნივერსიტეტის სასწავლო პროცესთან დაკავშირებულ სხვადასხვა კითხვაზე ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს.