„ეტალონის“ და izrune.ge-ს ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი ხშირად სთავაზობს საზოგადოებას შემეცნებით ვიდეოებს, რომელთა ძირითადი არსი მოზარდი თაობის განათლებით დაინტერესება და მათი წახალისებაა.
ერთ-ერთი მარტივი და ყველასთვის ხელმისაწვდომი მეთოდი, რითიც შეგიძლიათ მგზავრობის დროსაც კი დაკავდეთ, დრო სასარგებლოდ გაიყვანოთ და ახალგაზრდა თაობას განვითარებასა და მეხსიერების გაუმჯობესებაში დაეხმაროთ, არის ქვეყნებისა და დედაქალაქების შესწავლა მარტივად, კონტინენტების მიხედვით.
ამჯერად ჩრდილოეთ და სამხრეთ ამერიკის ქვეყნების შესწავლას გთავაზობთ: ჯერ ქვეყნების დასახელებით დედაქალაქები ისწავლონ პატარებმა, შემდეგ კი კითხვა შეუბრუნეთ და დედაქალაქის დასახელებით ქვეყანა გამოიცნონ.
იმისათვის რომ ეს პროცესი გაგიმარტივოთ, აქვე შეგიძლიათ ჩრდილოეთ და სამხრეთ ამერიკის ქვეყნების და მათი დედაქალაქების სრული ჩამონათვალი იხილოთ, გადაიწეროთ, შეინახოთ, ამობეჭდოთ და გამოიყენოთ.