ამერიკული საერთაშორისო სკოლა-კოლეჯი „პროგრესი“ მოსწავლეებს უნივერსიტეტებში ჩარიცხვისთვის მოსამზადებელ პროგრამას Advanced Placement-ს სთავაზობს.
2019 წელს სკოლა „პროგრესის“ სამივე ფილიალმა მიიღო AdvancED ამერიკული აკრედიტაცია - რატიფიცირებული AdvancED Global Comission-ს მიერ. შესაბამისად, სკოლას აქვს შესაძლებლობა განახორციელოს სწავლება, რომელიც მოიცავს კოლეჯის მიერ აღიარებულ კრედიტებს. ყოველივე ეს ანიჭებს „პროგრესს“ ოფიციალურ უფლებამოსილებას ასწავლოს ინტეგრირებულად ორმაგი სტანდარტითა და კურიკულუმით და გასცეს ამერიკული უმაღლესი სკოლის ატესტატი/დიპლომი საქართველოში!
Advanced Placement (AP) კი წარმოადგენს უნივერსიტეტებში ჩარიცხვისთვის მოსამზადებელ ერთ-ერთ პროგრამას, ის გამიზნულია მაღალი კლასების მოსწავლეთათვის. მოსწავლეს, რომელიც სწავლობს Advanced Placement პროგრამით, შესაძლებლობა ეძლევა უმაღლეს სასწავლებელში ჩარიცხვამდე გაიაროს პირველი ორი სემესტრის მასალა: