„შეჭირვებულ ქალბატონს ბავშვებმა კერა გაუთბეს“ - ბათუმის ქართულ-ამერიკული სკოლა „პროგრესის“ მოსწავლეებმა საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა გამართეს
ქართულ-ამერიკული სკოლა „პროგრესის“ ბათუმის ფილიალის მოსწავლეებმა საახალწლო ბაზრობაზე საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა გამართეს და შეგროვებული თანხით დაეხმარნენ მას ვისაც ეს ყველაზე მეტად სჭირდება. მოსწავლეებმა გაჭირვებულ ქალბატონს ზამთრის ცივი დღეების შესამსუბუქებლად შეშა შეუძინეს.
კეთილი საქმის ისტორიას სკოლის სოციალური ქსელის გვერდზე ვკითხულობთ.
„კეთილი ამბის კიდევ ერთი ისტორია
დღეიდან ოცნების ქალაქში მცხოვრებ შეჭირვებულ ქალბატონს ცივი ზამთარი ცოტათი შეუმსუბუქდა. სკოლა „პროგრესის“ მოსწავლეებმა თავიანთი შრომით მას ზამთრისთვის შეშა შეუძინეს. ქეთი ფუტკარაძემ, დავით რუსიამ და ელიფ აღირბაშმა საახალწლო ბაზრობაზე საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა გამართეს. მათ თავიანთი და მასწავლებლების ხელნაკეთი ნივთები და ტკბილეული გამოიტანეს.
ბავშვები ცივ ამინდში მთელი დღე იდგნენ ბაზრობაზე და დღის ბოლოსთვის შეშის სამყოფი თანხა შეაგროვეს.
შეჭირვებულ ქალბატონს რომელსაც რთული საცხოვრებელი პირობები აქვს, ბავშვებმა კერა გაუთბეს.
მადლობა გვინდა გადავუხადოთ მოსწავლეებს და მასწავლებლებს ვინც იყვნენ ჩართული ამ საქმეში, ადამიანებს ვინც დაგვეხმარა ამ სიკეთის შესრულებაში, ლია მგელაძეს და გიორგი შარაშიძეს, რომლებმაც შეღავათიან ფასად მოგვაწოდეს და მიიტანეს შეშა ოცნების ქალაქში.
მრავლად გვქონდეს ისტორიები, რომლებიც გულს გაგვითბობს ამ წელს, გაიზიარეთ სიკეთის მუხტი“,- აღნიშნულია სკოლის სოციალური ქსელის გვერდზე გავრცელებულ წერილში.