თბილისის N104 საჯარო სკოლა ჩაერთო ძალადობის საწინააღმდეგო კვირეულში, რომელიც საქართველოს განათლების, მეცნიერების კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ 2020 წლის 16 ნოემბრიდან 10 დეკემბრამდე დაგეგმა სკოლებში. კვირეული ონლაინ სივრცეში ჩატარდა.
კამპანიის მიზანი იყო ძალადობის პრევენცია და სკოლებში უსაფრთხო საგანმანათლებლო გარემოს შექმნის ხელშეწყობა;
ბულინგის, უსაფრთხოებისა და სამოქალაქო განათლების მიმართულებით მოსწავლეების, მათი მშობლებისა და სკოლის ადმინისტრაციის ცნობიერების ამაღლება.
ძალადობის საწინააღმდეგო კვირეულის ფარგლებში სამოქალაქო განათლების მასწავლებელმა გულჩორა ბაბაიანმა მოსწავლეებს დისტანციურ რეჟიმში ჩაუტარა ორი გაკვეთილი ძალადობის თემაზე, აგრეთვე მე-9 და მე-10 კლასის დამრიგებლებმა - იზაბელა აბრამიანმა და ალინა ავეტიანმა პროექტის ფარგლებში, დისტანციურ რეჟიმში ჩაატარეს კლასის საათი ძალადობის თემაზე.
ვინაიდან, ბულინგის თემა არის ძალიან აქტუალური, ყველა კლასის (I-XII კლასი) დამრიგებელმა მოსწავლეებს დისტანციურ რეჟიმში ჩაუტარა კლასის საათი - „არა ბულინგს“. პედაგოგებმა ისაუბრეს მოსწავლეებთან ბულინგის შესახებ, მისცეს რეკომენდაციები, რჩევები, მოისმინეს მოსწავლეთა მოსაზრებები.
სკოლაში ჩატარდა სასკოლო კონკურსი სახელწოდებით - „არა ძალადობას! ძალა უფლებას!“.
IX-X კლასის მოსწავლეებმა შექმნეს ელექტრონული სახის საინფორმაციო ფლაერები ბულინგის და კიბერბულინგის თემაზე.
ძალადობის თემა აგრეთვე I-VIII კლასის მოსწავლეებმა წარმოადგინეს ნახატების სახით, ხოლო IX-XII კლასის მოსწავლეებმა ესეების სახით. ყველა კლასის მოსწავლე აქტიურად მონაწილეობდა აღნიშნულ პროექტში და პასუხისმგებლობით მოეკიდნენ სამუშაო პროცესს.
მოსწავლეებთან ერთად მშობლებიც აქტიურად იყვნენ ჩართული ძალადობის საწინააღმდეგო კვირეულის პროექტში. ყველა კლასის დამრიგებელმა დისტანციურად ჩაატარა მშობელთა კრებები ძალადობის თემაზე.
სკოლაში აგრეთვე ჩატარდა მრჩეველთა საბჭოს სხდომა ბულინგის და კიბერბულინგის თემაზე.