შემოდგომაზე ორგანიზებული საგნობრივი და პროფესიული კომპეტენციების დადასტურებისთვის ჩატარებული ტესტირების შედეგების გამოცხადება დაიწყო. უკვე გამოქვეყნდა 12 საგნის შედეგები.
შედეგები უკვე ცნობილია შემდეგ საგნებში: გეოგრაფია, ისტორია, ქართული ენა და ლიტერატურა (VII-XII), მათემატიკა (VII-XII), სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნება, ბიოლოგია, ქიმია, ფიზიკა, ინგლისური, რუსული, გერმანული და ფრანგული.
შედეგების ნახვა შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ვებ გვერდზე: online.naec.ge არის შესაძლებელი.
შედეგების სანახავად მიჰყევით ბმულს.
ნოემბერში ორგანიზებული სხვა საგნების შედეგები ეტაპობრივად, ნაშრომების გასწორების დასრულებისთანავე გამოქვეყნდება.
იხილეთ: 2019 წლის შემოდგომაზე ორგანიზებული მასწავლებლის კომპეტენციის დადასტურებისა და საგნის გამოცდის მაქსიმალური და მინიმალური გამსვლელი ქულები
ცნობისთვის, ყველა საგნის პირველადი შედეგის გამოცხადების შემდეგ დაიწყება სააპელაციო განაცხადების მიღება. აპლიკანტს შესაძლებლობა ექნება, გაასაჩივროს როგორც ერთი, ასევე რამდენიმე დავალება ან მთლიანი შეფასება.
2019 წელს მასწავლებლებსა და მასწავლებლობის მსურველებს კომპეტენციის დადასტურების საშუალება მეორედ მიეცათ. შემოდგომაზე ორგანიზებული ტესტირებისათვის, რომელიც 2 - 8 ნოემბერს ჩატარდა 26 600-ზე მეტი აპლიკანტია დარეგისტრირებული. მათგან 15 000-ზე მეტი პრაქტიკოსი მასწავლებელი იყო.
პრაქტიკოსმა მასწავლებლებმა უნდა გაითვალისწინონ, რომ ხელახალი ტესტირებისას მიღებული შედეგები აუქმებს იმავე საგანში საგნობრივი და პროფესიული კომპეტენციის დადასტურებისას წინა ჯერზე მიღებულ შეფასებასა და შესაბამის კრედიტქულებს.
იხილეთ ასევე: ტესტების სწორი პასუხები და შეფასების სქემები, რომლებიც მასწავლებელთა შემოდგომის გამოცდაზე იყო გამოყენებული - 12 საგანი გამოქვეყნდა