სვანები izrune.ge-ს აფასებენ: „izrune.ge ბგიდ ხოჩალი“
31-10-2018
მესტიის მუნიციპალიტეტის ისტორიულ სოფელ ეცერის ერთ-ერთი ყველაზე მრავალშვილიანი ოჯახი www.izrune.ge-ს დიდი ოჯახის წევრია.5 ბავშვის აღზრდა-განათლება-წახალისების პროცესში მშობლები 85 წლის ბაბუასთან ერთად აქტიურად არიან ჩართულები. მრავალშვილიანმა დედამ www.izrune.ge ზემო სვანურ ენაზე შეაფასა და საკუთარი შთაბეჭდილებებიც გაგვიზიარა:
ფიქრია ჩოფლიანი (ხუთი შვილის დედა):
„www.izrune.ge ,,ბგიდხოჩალი’’ (ძალიან მაგარია). ძალიან მოგვწონს ეს ვებ-გვერდი. ბავშვებიც აღფრთოვანებულები არიან უკვე მოუთმენლად ელიან ახალ ტესტებს. პირველი შემაჯამებელი ტესტის გავლისას ერთმანეთს ეხმარებოდნენ. პირველად ირაკლიმ გააკეთა ტესტი და შემდეგ მიღებული გამოცდილება და-ძმასაც გაუზიარა. 85 წლის ბაბუა გვყავს სახლში და ძალიან გულშემატკივრობს შვილიშვილებს. სწავლის ფასი არაფერი არ არისო ყოველთვის ამას უნერგავს ბავშვებს. ჩემ შვილებს უკვე კონკურენცია აქვთ ერთმანეთში,  ვინ უკეთესად წარმოაჩენს ცოდნას. ,,შვილებზე განსაკუთრებულად ზრუნვის დღეს“ მამამისი სახლში არ იყო და მეორე დღეს,  როგორც კი მოვიდა, www.izrune.ge-ს შესახებ  სიხარულით უყვებოდნენ. www.izrune.ge-ს სავარჯიშო ტესტებს ყველა ერთნაირი სიხარულითა და ენთუზიაზმით ელოდება. ყველაზე ადრე დილით სანდრო იღვიძებს, ბავშვები სკოლაში ერთად მიდიან და სახლშიც ერთად ბრუნდებიან. ბიჭები ძიუდოზე დადიან და სპორტთან ერთად სკოლაშიც კარგად სწავლობენ“.
მეექვსე კლასის მოსწავლე ირაკლი ცალანი დედმამიშვილებს შორის ყველაზე გამბედავი აღმოჩნდა. მან ,,შვილებზე განსაკუთრებულად ზრუნვის დღეს’’  შემაჯამებელი ტესტი პირველმა გაიარა და დიპლომიც მოიპოვა.
მასალის სრულად სანახავად ეწვიეთ ბმულს.