პოლკოვნიკ ტარიელ შარიფაშვილის სახელობის კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზემო ხანდაკის საჯარო სკოლაში გაზაფხულის პირველი დღესასწაულები გამორჩეულად აღინიშნა.
სკოლაში საგაზაფხულო დღესასწაულების კვირეული მოეწყო.
V კლასის მოსწავლეებმა დედებისთვის მისალოცი ბარათები დაამზადეს, საყვარელ ქალბატონებს მიუძღვნეს ლექსები და ჩაწერეს ვიდეორგოლი -  „რატომ უყვართ დედა“.
მოსწავლეებისათვის აქტივობები მეტად სახალისო აღმოჩნდა. ყველაზე ძვირფას ადამიანებს გრძნობები გაუზიარეს და დაუვიწყარი ემოციები აჩუქეს.
აგრეთვე გაიმართა დედის დღისადმი მიძღვნილი ნახატების გამოფენა. დაწყებითი და საბაზო საფეხურის მოსწავლეებმა თემატური ნამუშევრები გამოფინეს და ნიჭი და შესაძლებლობები წარმატებით წარმოაჩინეს. ღონისძიების მონაწილეებს სიგელები გადაეცათ.
კვირეული კი საზეიმო ღონისძიებამ დააგვირგვინა, სადაც მოსწავლეებმა დედებსა და მასწავლებლებს სიყვარული და პატივისცემა მრავალფეროვანი საზეიმო პროგრამით დაუდასტურეს.