მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მხარდაჭერით, ესტონეთში გამართულ eTwinning-ის სემინარში „საკლასო ოთახიდან საზოგადოებამდე: მასწავლებელთა აღჭურვა მოქალაქეობრივი განათლებისთვის“ საქართველოდან 3 მასწავლებელი მონაწილეობდა.
სემინარს ესწრებოდა ევროპის 44 ქვეყნიდან 100 მასწავლებელი, მათ შორის საქართველოდან თეა ლომიძე (სსიპ ქალაქ ხაშურის დავით კაკიაშვილის სახელობის N2 საჯარო სკოლა), ნათია ქათამაძე (ქალაქ ბათუმის N14 საჯარო სკოლა) და ცოტნე გვაჯაია (სსიპ ქალაქ ზუგდიდის N5 საჯარო სკოლა). სემინარი ემსახურებოდა მოქალაქეობრივი როლისა და მნიშვნელობის გააზრებას, ევროპულ ღირებულებებზე ცნობიერების ამაღლებასა და მათ დანერგვას სწავლა- სწავლების პროცესში.
სემინარი სამი დღის განმავლობაში გაგრძელდა და დატვირთული იყო პრაქტიკული ვორკშოფებით. მონაწილეებს საშუალება ჰქონდათ ერთმანეთისთვის გაეზიარებინათ საპროექტო იდეები, ერთობლივად შეემუშავებინათ გეგმა და დაესახათ პროექტის განხორციელების გზები. პირისპირ კომუნიკაცია გადამწყვეტ როლს თამაშობს თანამშრომლობით და მულტიკულტურული სასწავლო გარემოს შექმნაში. პროექტების ერთობლივად დაგეგმვა და აზრთა გაზიარება ხელს უწყობს გამოცდილების გაზიარებასა და პროექტის წარმატებით განხორციელებას, რაც თავისთავად გულისხმობს მოსწავლეთა ჩართულობის გაზრდას და დაინტერესებას სასწავლო პროექტების მიმართ.