მასწავლებლებს eSchool-ის ბაზაში დოკუმენტების ატვირთვა 25 ივნისის ჩათვლით შეეძლებათ. შესაბამისი ბრძანება, რომელსაც მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გიორგი მაჩაბელი აწერს ხელს, დღეს გამოქვეყნდა.
გარდა ამისა, ცვლილება შევიდა კიდევ ერთ ბრძანებაში. ცვლილების მიხედვით, ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულების მიერ მასწავლებლის შეფასების შედეგების, მასწავლებლისთვის სქემით განსაზღვრული სტატუსის მინიჭებისა და შეწყვეტის შესახებ წინადადებების, აგრეთვე მასწავლებლისთვის სქემით განსაზღვრული სტატუსის შენარჩუნებისა და შეწყვეტის შესახებ გადაწყვეტილებების ელექტრონულ სისტემაში განთავსების ვადად განისაზღვრა 2018 წლის 26 ივნისიდან 2018 წლის 14 სექტემბრის ჩათვლით პერიოდი.
შეგახსენებთ, რომ მასწავლებლებს eSchool-ის ბაზაში დოკუმენტების ატვირთვა 15 ივნისის ჩათვლით შეეძლოთ. როგორც Etaloni.ge წერდა, მასწავლებელთა ნაწილი უკმაყოფილებას გამოხატავდა, რომ 15 ივნისისთვის ვერ ესწრებოდა დოკუმენტების ატვირთვა. ისინი კონკრეტულ მიზეზებზე საუბრობდნენ.
ცნობისთვის, გასულ წელს eSchool-ის ბაზაში დოკუმენტების ატვირთვის ვადა ორჯერ შეიცვალა. მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის გადაწყვეტილებით, თავიდან მასწავლებლებს eSchool-ში დოკუმენტების ატვირთვის ვადა 25 ივნისის ჩათვლით გაუხანგრძლივდათ შემდეგ კი - 30 ივნისის ჩათვლით.