ამერიკული საერთაშორისო სკოლა-კოლეჯ „პროგრესის“ მოსწავლეებმა - ანი ლიპარტელიანმა და ქეთი ხაჩიაშვილმა ინგლისურ ენაში პროექტი მოამზადეს.
აღნიშნული პროექტი სიტყვის ძალას ეხებოდა. მოსწავლეებმა ვიდეოზე ასახეს იმ ადამიენების რეაქცია, რომლებისთვისაც კომპლიმენტები მოამზადეს და წააკითხეს. ამ გზით მათ სიტყვის ძალა ყველას ნათლად დაანახეს.
პროექტის ხელმძღვანელი თამარ ქურიძე იყო.
„ჩვენი სკოლის მოსწავლეებმა - ანი ლიპარტელიანმა და ქეთი ხაჩიაშვილმა, ინგლისურ ენაში მოამზადეს PBL პროექტი, რომელიც ეხებოდა სიტყვის ძალას და ამ კუთხით ცნობიერების ამაღლებას - როგორ და რატომ უნდა შევცვალოთ ნეგატიური სიტყვები პოზიტიური გამოთქმებით.
პროექტი ასევე მოიცავდა სხვადასხვა კვლევას მშობლისა და შვილის ურთიერთობის ჯანსაღ მოდელზე. ხოლო, ვიდეო ასახავს იმ ადამიანების რეაქციებს, რომლებსაც პროექტის ავტორებმა მოუმზადეს სხვადასხვა პოზიტიური კომპლიმენტი.
პროექტის მიმმართველი კითხვა იყო როგორ გავზარდოთ ცნობიერება პოზიტიურ სიტყვის ძალასთან დაკავშირებით და მოსწავლეებმა პრობლემის მოგვარება სკოლიდან დაიწყეს, დააწესეს ტრადიცია - თვეში ერთხელ დადებითი სიტყვის ძალა აჩვენონ ირგვლივ ყველას“,- წერს სკოლა.