გაიცანით კერძო სკოლის დიპლომირებული პედაგოგი, რომელიც საგნის გამოცდაზე გავიდა - „არ უნდა ვწყვეტდეთ განვითრებას“
თეონა გორგაძე ერთ-ერთი კერძო სკოლის პედაგოგია, რომელიც დღეს გერმანულის გამოცდაზე გავიდა, etaloni.ge-ს ტესტირების დეტალებზე ესაუბრება და იმასაც გვიმხელს, თუ რას შეცვლიდა ამ მიმართულებით:
„წერილის დასაწერად განკუთვნილი ადგილი იყო პატარა და მაგაზე ვინერვიულე ყველაზე მეტად... თუმცა ზოგადად, უკმაყოფილო არ ვარ... საგამოცდო ცენტრში სიმშვიდე იყო, წესრიგი, პრეტენზია ნამდვილად არ მაქვს და იმედია მალე შედეგებიც გამახარებს“, - აცხადებს პედაგოგი, რომელსაც მიაჩნია, რომ საგნის გამოცდის ჩაბარება თითოეული მასწავლებლის ვალია:
„კერძო სკოლაში ვასწავლი და ჩემთვის არ მოუთხოვიათ კომპეტენციის დადასტურება, მით უმეტეს, დიპლომირებული პედაგოგი ვარ, თუმცა მე მინდოდა გამოცდის ჩაბარება... მიმაჩნია, რომ ყველა მასწავლებლებს უნდა ჰქონდეს საგნის გამოცდა ჩაბარებული - საკუთარ თავზე მუშაობას, განვითარებასა და წინსვლას არ უნდა ვწყვეტდეთ; მაგრამ იქიდან გამომდინარე, რომ გამოცდა სტრესთანაა დაკავშირებული, შეიძლება პედაგოგმა კომპეტენციის ზღვარი ვერ გადალახოს, თუმცა ეს არ ნიშნავს, რომ საგანი არ იცის“.
თეონა გორგაძე ყველა კოლეგას წარმატებას უსურვებს და ამბობს, ერთადერთი რასაც ტესტში შევცვლიდი, ღია წერილისთვის ადგილს გავზრდიდი - პატარა ჩარჩო იყო საჩივრის წერილის დასაწერადო.