ოტია იოსელიანის სახელობის ქალაქ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლაში მნიშვნელოვან თარიღებს განსაკუთრებული აქტივობებით უერთდებიან.
ორი მნიშვნელოვანი თარიღის - სპორტის საერთაშორისო დღისა და მსოფლიო ჯანმრთელობის დღის აღნიშვნას ემსახურებოდა მარათონი, რომელიც წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის დირექციის ინიციატივით, სკოლის მოსწავლეთა თვითმმართველობის ორგანიზებით და VII-XII კლასის მოსწავლეთა ჩართულობით განხორციელდა.
აქციაში მოსწავლეები ველოსიპედითა და ფეხით ჩაერთნენ და ქალაქის პარკის ირგვლივ გადაადგილდნენ. აქტივობა სკოლის ეზოში ფლეშმობით დაიწყო.
მარათონში სკოლის დირექტორი ფაქიზო ფანჩულიძე და რამდენიმე მასწავლებელი აქტიურად ჩაერთო. ისინი ფეხით მოსიარულეთ ხალისიანი შეძახილებით ამხნევებდნენ.
„შთამბეჭდავი დღე წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის მერიისა და სპორტის სასახლის წინ გადაღებული სამახსოვრო ფოტოებით მუდამ დარჩება მოსწავლეთა და პედაგოგთა ცნობიერებასა და სკოლის მატიანეში“,- ამბობენ სკოლაში.