თბილისის N108 საჯარო სკოლაში პედაგოგები მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლების მიზნით, საგანმანათლებლო პროექტებსა და აქტივობებს ატარებენ.
მათ 25 თებერვალი, საბჭოთა ოკუპაციის თემაც არ დარჩენიათ ყურადღების მიღმა.
როგორც სკოლაში გვიყვებიან, მე-8 კლასის ჭკვიანმა და საზრიანმა მოსწავლეებმა პედაგოგის - ნანუკა ზაზანაშვილის ხელმძღვანელობით, შემეცნებითი და საინფორმაციო სახის პრეზენტაციები ჩაატარეს.
აღნიშნული პრეზენტაცია, რომელიც ინტერაქციული სახის იყო მერვეკლასელეგბმა  II, IV, V დაVII კლასების მოსწავლეთათვის გამართეს. პრეზენტაციაზე ასევე აღნიშნულ თემასთან დაკავშირებით ფილმის ჩვენება მოეწყო.
მოსწავლეებმა საინტერესო ინფორმაციები მოიძიეს და გაცვალეს. მათ, ასევე, ერთმანეთს საქართველოს ოკუპაციის თემასთან დაკავშირებით შთაბეჭდილებები გაუზიარეს.
ღონისძიება კი ნოე ჟორდანიას სიტყვებით შეაჯამეს - „ქართველო ხალხო, ხელი ხმალს იკარ, მტერთა ისმიან ხმანია! საქართველო მოკვდება, მაგრამ ის მტერს არ დანებდება!“ - ასე მიმართა ნოე ჟორდანიამ ქართველს ხალხს 1921 წლის 16 თებერვალს.