გენო ადამიას სახელობის ქალაქ სენაკის N1 საჯარო სკოლა მოსწავლეებთან შესახვედრად განსაკუთრებულად ემზადებოდა.
სკოლაში პატარებს განსაკუთრებული სიხარულით შეხვდნენ. მათი კლასი ბუშტებით მორთეს და პირველკლასელებს საზეიმო განწყობა შეუქმნეს. მოსწავლეებმა კი დამრიგებელს ყვავილები მიართვეს.
Iკლასის დამრიგებელი პედაგოგი შორენა სირიაა.
სკოლა ულოცავს პირველკლასელებს სკოლაში შესვლას და წარმატებას უსურვებს.
„დადგა ნანატრი ცოდნის ზეიმი, რომელიც ყველაზე საინტერესო და მნიშვნელოვანი უდავოდ პირველკლასელთათვისაა. ცნობისმოყვარედ შემოანათეს ნებიერა თვალები საზეიმოდ მორთულ საკლასო ოთახში. სენაკის პირველი საჯარო სკოლის I კლასის მოსწავლეები (კლასის ხელ-ლი შორენა სირია) მხიარულად გაეცნენ ერთმანეთს. ლექსებსა და სახალისო გამოცანებს საზღვარი არ უჩანდა. აჟრიამულდა ბავშვების სიცილ-კისკისს მონატრებული დერეფნები, ეზო, საკლასო ოთახები. ულევი წარმატება თქვენ - ჩვენო უსაყვარლესო აღსაზღდელებო, კოლეგებო, მშობლებო!
ღმერთმა ინებოს, კვლავ არ შეაფერხოს რეალურ სივრცეში სასწავლო პროცესი ამ საშინელმა ეპიდემიამ“,- ნათქვამია სკოლის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.