ლენტეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ მელეს საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი „ეტალონში“ წარმატებით იასპარეზეს.
ლენტეხის მუნიციპალიტეტის დისტანციური კონკურსის მეორე ეტაპში წარმატებული მონაწილეობისთვის -ლევანი ავალიანმა, საბა ბაკურაძემ, ნია ონიანმა, ნინო ონიანმა და მარიამ რატიანმა ოქროს სიგელები დაიმსახურეს.
შეგახსენებთ, რომ 22 სექტემბერს საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი „ეტალონი“ დისტანციურ რეჟიმში ლენტეხელი მოსწავლეებისთვის ჩატარდა. ინტელექტუალურ კონკურსში ლენტეხის მუნიციპალიტეტის სკოლების მე-8, მე-9, მე-10 და მე-11 კლასის მოსწავლეები ჩაერთნენ.
კონკურსის პირველი ეტაპის შედეგების მიხედვით შეირჩა 55 მოსწავლე, რომლებიც ერთმანეთს „ლენტეხის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულისთვის შეეჯიბრნენ. კონკურსის II ეტაპი 24 სექტემბერს 11:00 საათიდან 16:00 საათამდე კვლავ დისტანციურ რეჟიმში გაიმართა.