ქვეყანაში გართულებული ეპიდსიტუაციიდან გამომდინარე საქართველოს საჯარო სკოლებში სწავლა დისტანციურ რეჟიმში 15 სექტემბერს განახლდა. სავარაუდოდ, მოსწავლეები და პედაგოგები საკლასო ოთახებს 4 ოქტომბერს დაუბრუნდებიან, თუმცა იმ ფონზე, რომ ინფიცირებულ პირთა რაოდენობა კვლავ მაღალია, არსებობს საფრთხე, რომ სკოლაში უსაფრთხო გარემო სათანადოდ უზრუნველყოფილი ვერ იქნება; უნდა განახლდეს თუ არა 4 ოქტომბერს სკოლებში სწავლა? - ამ კითხვით etaloni.ge ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხიდისყურის საჯარო სკოლის დირექტორს რამიზ მამედალიზადს დაუკავშირდა.
დირექტორის თქმით, სწავლის საკლასო ოთახებში გაგრძელება აუცილებლია და იმედს იტოვებს, რომ მოსწავლეები სკოლას 4 ოქტომბერს დაუბრუნდებიან.
„სწავლის საკლასო ოთახებში განახლება აუცილებელია. სკოლისგან დამოუკიდებლად პრობლემები არსებობს - ზოგ ოჯახში ბავშვებს საჭირო ტექნოლოგიები არ აქვთ, რომ სწავლა დისტანციურ ფორმატში სრულყოფილად შეძლონ. სწავლის ხარისხი რომ მაღალი იყოს, აუცილებელია ბავშვებმა სკოლაში იარონ. ჩვენი სკოლა მოსწავლეების მისაღებად მზად არის. პედაგოგების 80% აცრილია და ვფიქრობ, დეკემბრამდე ეს მაჩვენებელი 95%-მდე აიწევს. იმედს ვიტოვებ, რომ 4 ოქტომბერს სწავლის განახლებას საკლასო ოთახებში შევძლებთ“, -  აღნიშნავს დირექტორი რამიზ მამედალიზადე.