წყალტუბოს N4 საჯარო სკოლის მოსწავლეები გენდერულ საკითხებზე გამართულ შეხვედრას დაესწრნენ. მოსწავლეებმა მათთვის საინტერესო საკითხებზე ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, სკოლის მოსწავლეები სხვადასხვა დროს ონლაინ შეხვდნენ წყალტუბოს საკრებულოს თავმჯდომარის თანაშემწეს, მზია კიკალიშვილს, წყალტუბოს საკრებულოს წარმომადგენელს ახალგაზრდულ საკითხებში, ბადრი პაპავას და წყალტუბოს მერიის ჯანმრთელობისა და სოციალური სამსახურის უფროსს, ნათია ჩაკვეტაძეს.
პროექტს კულტურულ-ჰუმანიტარული ფონდი „სოხუმი“/ Cultural-Humanitarian Fund „Sukhumi“, მეოთხე საჯარო სკოლის ახალგაზრდულ ჯგუფთან ერთად ახორციელებს.
„კულტურულ-ჰუმანიტარული ფონდი „სოხუმი“ / Cultural-Humanitarian Fund „Sukhumi“, მეოთხე საჯარო სკოლის ახალგაზრდულ ჯგუფთან ერთად ახორციელებს საინტერესო პროექტებს და ტრენინგებს.
მორიგი საინფორმაციო სახის შეხვედრა, რომელიც მიეძღვნა გენდერულ საკითხებს, მოსწავლეებმა სხვადასხვა დროს ონლაინ შეხვედრები გამართეს ქალაქ წყალტუბოს საკრებულოს თავმჯდომარის თანაშემწესთან ქალბატონ მზია კიკალიშვილთან, წყალტუბოს საკრებულოს წარმომადგენელთან ახალგაზრდულ საკითხებში ბატონ ბადრი პაპავასთან და წყალტუბოს მერიის ჯანმრთელობისა და სოციალური სამსახურის უფროსთან  ქალბატონ ნათია ჩაკვეტაძესთან.
ონლაინ შეხვედრებზე  სტუმრებმა ისაუბრეს ჯანმრთელობისა და სოციალური მომსახურების კუთხით წყალტუბოში მიმდინარე ინიციატივებსა და სიახლეებზე, ქალაქში მიმდინარე და დაგეგმილ სამუშაოებზე, ახალგაზრდულ ინიციატივებზე, ქალაქის გენგეგმაზე  გენდერულ საკითხებზე და სხვ.
შეხვედრები წარიმართა კითხვა-პასუხის რეჟიმში,მოსწავლეებმა მიიღეს ამომწურავი პასუხები მათთვის საინტერესო კითხვებზე. უკუკავშირი იყო დადებითი კეთილგანწყობილი და საინტერესო, ყველა შეხვედრამ ჩაიარა გულთბილ  გარემოში. დავგეგმეთ მომავალი შეხვედრები“,- წერია გავრცელებულ ინფორმაციაში.