სკოლის პედაგოგებსა და დარაჯს, რომელიც მოსწავლეებს სიცხეს უზომავდა, კორონავირუსი დაუდასტურდა, თუმცა სკოლა არ დახურულა და მხოლოდ წერტილოვანი შეზღუდვებით შემოიფარგლნენ.
N161 საჯარო სკოლის დირექტორს, მიხეილ მინდაძეს Etaloni.ge დაუკავშირდა, რომელმაც აღნიშნული ინფორმაცია დაადასტურა და ისიც ხაზგასმით აღნიშნა, რომ ჯერჯერობით სრულად სკოლის დისტანციურ სწავლებაზე გადასვლის აუცილებლობა არ დგას:
„1-4 კლასები სრულად სწავლობენ, რაც შეხება მაღალ კლასებს, წერტილოვანი შეზღუდვებია, პედაგოგებისა და მოსწავლეების ნაწილი გადასულია თვითიზოლაციაში. დანარჩენს დრო გვიჩვენებს“.
რაც შეეხება თავად დირექტორს, ბატონმა მიხეილმა ისიც გვითხრა რომ თვითიზოლაციაშია, რადგან კოვიდინიფიცირებულ პედაგოგთან ჰქონდა შეხება. შესაბამისად, სასკოლო საზოგადოების უსაფრთხოებისთვის, თვითიზოლაციაში გადაინაცვლა, თუმცა ვირუსის არანაირი სიმპტომი არ აღენიშნება.