საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი 2017-2018 დაიწყო.
უფროსკლასელების საყურადღებოდ: იხილეთ წესები და ჩაერთეთ კონკურსში.
სტრატეგიული მიზნები:
• საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის სატესტო და რეგიონულ კონკურსებში საქართველოს ყველა საჯარო და კერძო სკოლის უფროსკლასელ მოსწავლეთა მაქსიმალური ჩართულობა;
• საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის სატესტო და რეგიონულ კონკურსებში ჩართულობით საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლების უფროსკლასელ მოსწავლეთა მოტივირება და განათლებით მეტად დაინტერესება;
• საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის სატესტო და რეგიონულ კონკურსებში საქართველოს ყველა საჯარო და კერძო სკოლის უფროსკლასელ მოსწავლეთა შორის ნიჭიერების: აღმოჩენა, წარმოჩენა და წახალისება !!!
• საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის სატესტო და რეგიონულ კონკურსებში საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლების უფროსკლასელ მოსწავლეთა მაქსიმალური ჩართულობით - სახელმწიფოს, სკოლისა და ოჯახების ინტერესების კვეთა სლოგანით: ბედნიერება ყველას სჭირდება !!!
განათლების მიღება ბუნებრივი აუცილებლობაა !!!
• საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატი I ეტაპის ტესტირება ტარდება ადგილებზე  - სკოლებში;
• საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის I ეტაპის ტესტირებას, შეჯამებას და დაარქივებას ახორციელებენ სკოლის უფლებამოსილი წარმომადგენლები, შერჩეული პედაგოგები - „ეტალონის ტრენერები“;
• საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის I ეტაპის ტესტირებით გამოვლინდებიან საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის ნახევარფინალის მონაწილენი, რომელთა გამოვლენა ხდება I ეტაპის ტესტირების შედეგებიდან გამომდინარე.
საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის ნახევარფინალის ტესტირებას IT-ტექნოლოგიების გამოყენებით საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის შემოქმედებით-ტექნიკური ჯგუფი და პროექტის ხელმძღვანელი გოჩა ტყეშელაშვილი ადგილებზე - მუნიციპალიტეტებსა და ქალაქებში ჩაატარებს. ტესტირების ნახევარფინალის წარმატებული მონაწილე კი ავტომატურად ხდება საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატის ფინალის მონაწილე.
„ეტალონის“ ტესტირების და ღონისძიების თარიღი ინდივიდუალურად დგება თითოეული მუნიციპალიტეტისა და თვითმმართველი ქალაქისათვის.
„ეტალონის“ ღონისძიებების შესახებ ინფორმაცია მოსწავლეს/სკოლას მიეწოდება წინასწარ, შესაბამისი საგანმანათლებლო რესურსცენტრის საშუალებით.