სოციალურ - საგანმანათლებლო პროექტი ''ეტალონი'' გრძელდება.
ამჯერად ''ასპინძის ეტალონი მოსწავლე'' გამოვლინდა.
ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი ასპინძის სკოლაში ჩატარდა.
ასპინძის გამორჩეული ახალგაზრდები ერთმანეთს პირველობისთვის დაუპირისპირდნენ.
ღონისძიებას რესურსცენტრისა და სკოლის წარმომადგენლები, დირექტორები, პედაგოგები, მოსწავლეები და მათი მშობლები დაესწრნენ.
''ასპინძის ეტალონი მოსწავლის'' ტიტულს ''მირაშხანის სკოლის'' მე-10 კლასის მოსწავლე ნათია აბაშიძე დაეუფლა.
''ასპინძის ეტალონი მოსწავლე'' ნათია აბაშიძე ''ეტალონის'' მომავალ მონაწილეებს რჩევებს აძლევს:
''მომავალ მონაწილეებს ვურჩევ, არ ინერვიულონ. რომც არ გაიმარჯვონ მთავარი გამარჯვება არ არის, მთავარი ისაა, რომ ფინალში გადასვლა მათ სწავლის სტიმულს მისცემს. აღფრთოვანებული ვიყავი, როდესაც გავიგე, რომ გამარჯვებული გავხდი. ძალიან გახარებული და ბედნიერი ვარ, რადგან ჩემი სოფელი და ოჯახი ვასახელე.''
ასპინძის რესურსცენტრის უფროსმა ტრისტან მურადაშვილმა აღნიშნა, რომ  ინტელექტ-ჩემპიონატისადმი მოსწავლეების ინტერესი ძალიან მაღალია:
''როგორც ყოველთვის, ღონისძიება ორგანიზებულად ჩატარდა. იყო მხიარულება. ''ეტალონი'' არის პროექტი, რომელიც მოსწავლეებს ყველა საგნის მიმართ უნარ-ჩვევებს უღვიძებს. მინდა აღვნიშნო, რომ ინტელექტ-ჩემპიონატისადმი მოსწავლეების ინტერესი ძალიან მაღალია. ყველა აღფრთოვანებითა და აღტაცებით საუბრობდა ამ ღონისძიებაზე.''
ასპინძის სკოლის მე-12 კლასის მოსწავლე შოთა იველაშვილი შარშანდელი ''ასპინძის ეტალონის'' გამარჯვებულია. იგი პროექტის მნიშვნელობასა და მიღებულ გამოცდილებაზე გვესაუბრება:
''დიდი გამოცდილება მივიღე''ეტალონში'' მონაწილეობით, მეგობრებიც შევიძინე. ძალიან ემოციურად და დადებითად მახსენდება სპორტის სასახლეში გამართული ფინალი. წლევანდელ ღონისძიებას მაყურებლის ამპლუაში დავესწარი. ბატონ გოჩასთან ბევრი ვისაუბრე. ''ეტალონი'' ეროვნული მნიშვნელობის პროექტია. ახალგაზრდებს ჩვენი ნიჭისა და ცოდნის გამოვლენის საშუალებას გვაძლევს. ჩემი აზრით, ეს პროექტი აუცილებლად უნდა გაგრძელდეს.''